Спортски Мерцедес Бенц со авангарден дизајн

Мерцедес Бенц Стајл Купе е вистинско откритие кога станува збор за дизајнот. Контурите карактеристични за славниот германски бренд надополнети со големиот панорамски покрив, предната решетка со дијамантски изглед и иновативните фарови му даваат авангарден белег кој ќе претставува репер за идните модели на спортски автомобили.Спортски Мерцедес Бенц со авангарден дизајнСпортски Мерцедес Бенц со авангарден дизајнНеобичноста на предните фарови доаѓа оттаму што имаат застрашувачки изглед и светат во црвена боја додека се во стенд бај, а штом се активираат, ламбите се палат една по една во стилот на брановите кои ги прават навивачите на стадионите. Специфично за овој модел на Мерцедес е и внимателно избраната сребрена нијанса која што максимално ги истакнува линиите на автомобилот, давајќи му го прекрасниот изглед. Во автомобилот е вградена и платформата COMAND Online, со која што во секое време од него ќе може да се сурфа на интернет.Спортски Мерцедес Бенц со авангарден дизајнСпортски Мерцедес Бенц со авангарден дизајнСпортски Мерцедес Бенц со авангарден дизајнСпортски Мерцедес Бенц со авангарден дизајнСпортски Мерцедес Бенц со авангарден дизајнСпортски Мерцедес Бенц со авангарден дизајнСпортски Мерцедес Бенц со авангарден дизајнСпортски Мерцедес Бенц со авангарден дизајн


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар