23 април 2012 | Кафе пауза

Овен и лав – пријателска комбинација

Овенот само треба да внимава да не се однесува грубо со лавот. Тој треба да запамети дека лавот сака себеси да се доживува како крал и сака да биде третиран како таков.

Најдебелиот мачор во светот

Белиот мачор Мјау, најверојатно е најдебелиот мачор кој некогаш сте го виделе. Верувале или не, тој тежи безмалку 20 килограми...

Соба за истурање на бесот

Дона Александер од Текас дошла до оригинално решение за сите оние кои се полни со бес и се под голем стрес, а не сакаат да го истурат врз своите најблиски...

Фантастична вила во близина на Сиднеј

Австралиската архитектонска куќа „MPR Design Group“ ја проектирала оваа голема модерна куќа со многу дрвени детали, која е речиси целосно опколена со рајски базени.

Книга: „Тајниот свет од соништата на една купохоличарка“ – Софи Кинсела

Главниот лик од оваа книга нема да ве остави рамнодушни, ќе ве опседне со својата оригиналност и ќе ве внесе во еден нов свет.
Датум: 23 апр 2012
, Автор:

Моќниот и величествен тигар

Убав, смртоносен и загрозен вид е кусиот опис за ова моќно и величествено животно. Прочитајте неколку фасцинантни факти за него...
Датум: 23 апр 2012
, Автор:

Спортски Мерцедес Бенц со авангарден дизајн

Мерцедес Бенц Стајл Купе со својот авангарден дизајн ќе претставува репер за идните модели на спортски автомобили.

Апарат за кафе во вашиот автомобил

Ве фаќа дремка додека возите? Победете ја брзо и едноставно со апаратот за еспресо во вашиот автомобил наречен „Handpresso“.