Со ОНЕ до OPEL Corsa: Нова СМС наградна игра на ОНЕ

Од денес, 4 март, сите корисници на телекомуникацискиот оператор ОНЕ имаат можност да учествуваат во новата наградна игра „Погоди и освој Corsa“ и да станат добитници на OPEL Corsa, но и на многу други вредни награди.

so-one-do-opel-corsa-nova-sms-nagradna-igra-na-one-kafepauza.mk

Едноставно, со испраќање на СМС порака со текст „DA“ на 1415, за дневна претплата од само 35 денари., корисниците на ОНЕ можат да се вклучат во наградната игра, да го погодат бараниот збор и да освојат супер награди и тоа:

  • Главна награда OPEL Corsa
  • Секоја недела SONY 32” телевизор и
  • Секој ден парична награда од 5.000 денари

Добитниците на наградите ќе бидат извлекувани по случаен избор и истите ќе бидат објавувани во рок од три работни дена на веб страницата www.one.mk. Во извлекувањето на дневните награди учествуваат сите учесници кои имаат активирано дневна претплата за денот за кој се однесува наградата, вклучувајќи ги и учесниците кои бесплатно учествуваат во играта истиот ден. Наградната игра ќе трае до 12 мај, 2015 година, a првите три дена за секој учесник се БЕСПЛАТНИ.

Повеќе информации за наградната игра и официјалните правила на играта се објавени на www.one.mk.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар