Неодолив милкшејк од јагоди

Покрај тоа што јагодите се одлични за човековото здравје, овој неодолив милкшејк ќе ви донесе уживање и освежување во пеколните денови кои претстојат...

Излудете го шефот на 9 ефикасни начини :)

Наместо да се нервирате поради теророт кој секојдневно ви го прави шефот, пробајте да да го излудите, пред тој да ве полуди вас. :)

5 совети за помалку болна интимна депилација

Редовно посетувате одреден козметички салон, многу сте задоволни од вашата козметичарка, но таа сепак, веројатно не ги споделила овие супер тајни со вас.
Датум: 25 јун 2012
, Автор:

Причини поради кои го губите кредибилитетот кај луѓето околу вас

Потребно е многу време да се изгради репутација, а само една мала, навидум незначајна акција за да изгубиме сè.
Датум: 25 јун 2012
, Автор:

Магичната комбинација од мед и цимет

Вкусната комбинација на мед и цимет со векови наназад се смета за навистина лековита и благотворна. Всушност, античките народи верувале дека е еликсир на здравјето и младоста.

Скептикот за љубовта

Љубовта не се наоѓа во трнот на розата, ниту во бакнежот на принцот, а ја нема ни во изгубената чевличка… и фала Богу, еден најобичек крекач како што е жабата нема никогаш да се претвори во принц...
Датум: 24 јун 2012
, Автор:

Митови и вистини за неверството

Еднаш неверен - секогаш неверен? Размислете подобро...

Соочување со најголемиот страв

Интересна приказна за надминување на една фобија и неколку кратки совети кои ќе ви помогнат при соочување со стравот...

Храна која го намалува нивото на стрес

Одредена исхрана може многу брзо и лесно да ви помогне да го победите стресот...

Дефинирајте го односот со партнерот

Сакате да го дефинирате вашиот однос со партнерот? Пред да започнете таков разговор, прочитајте го следниве совети и осигурајте се дека нема да бидете погрешно сфатени.
Датум: 21 јун 2012

Активности кои ќе ви го разубават летото

Летото е време без обврски во кое забавата достигнува кулминација, а следните летни активности ќе придонесат тоа да помине уште поубаво.

Како да бидете посреќни?

Да се биде среќен не е некоја сложена работа и тешка задача. Светот е онаков каков што ние го гледаме. Низ призмата на сивилото е сив, низ призмата на розовото е розов, ништо тешко, ниту пак комплицирано...
Датум: 20 јун 2012
, Автор: