Оваа недела ќе биде најлоша за следниве три хороскопски знаци

Сонцето се наоѓа во шармантната и заводлива Вага и испраќа романтична енергија низ целиот космос. Зар овој период од годината не е познат и како сезона за гушкање? Сепак, покрај таа позитивна енергија, студениот Сатурн ја отежнува атмосферата. Оваа недела ќе биде најлоша недела за овие хороскопски знаци со причина.

Оваа недела ќе биде најлоша за следниве три хороскопски знаци

Овен: Ќе изгубите контрола во вашата врска

Иако уживате да ја водите вашата врска, оваа недела може да почувствувате отпор. Доколку имате несоодветен баланс со вашиот партнер, време е да се обидете да го најдете. Бидете трпеливи при секој конфликт и не го претпоставувајте најлошото. Иако ќе се чувствувате безмоќно и поразено, запомнете дека нема победници и губитници во врската во која владее почит. Наместо да ја истакнете доминантноста, искористете ја шансата да се повлечете и дозволете двете страни да се смират. На тој начин ќе се зближите многу повеќе.

Стрелец: Жртвувате многу за останатите

Стрелци, не е сѐ ваша вина. Се чувствувате како сите да бараат нешто од вас оваа недела, но не е ваша одговорност да ги поправате нивните проблеми. Не заборавајте да се фокусирате и на вашите потреби. Не дозволувајте да ве искористуваат. Иако совеста ве гризе, запомнете дека не сите сакаат помош. Тие едноставно бараат некој на кој би му ги наметнале нивните проблеми.

Риби: Можно е да доживеете тежок период

Совеста полека ве гризе и не можете да го избегнете тоа. Можно е да се чувствувате присилени да се откажете од нешто за коешто многу сте се труделе. Нема да биде лесно, но не бидете строги кон себе. Верувајте ѝ на авантурата во која ќе се впуштите. Моментално сте обиколени со многу можности за нови пријателства и спомени. Доколку се фокусирате на работите кои не можете да ги поправите, можно е да ги испуштите овие нови можности.

Не се пронајдовте на оваа листа? Дознајте за кои знаци оваа недела ќе биде одлична.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Спиела во пустина, летала со параглајдер и видела 71-метарска статуа од Буда исклесана во планина. Со дигитално новинарство се занимава од факултетските денови.

Поврзани содржини

Остави коментар