Неделен хороскоп од 21 до 28 август: Кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци?

Неделен хороскоп од 21 до 28 август: Кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци?

Не пропуштајте го хороскопот за оваа недела!

Неделен хороскоп од 21 до 28 август: Кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци?

Овен

Љубов: Во љубовниот живот ќе бидете фокусирани на секојдневието. Нема да имате големи желби, туку напротив, ќе бидете поскромни од вообичаено.

Кариера: Резултатите од вашите напори полека излегуваат на виделина, но има уште многу што треба да се направи. Сепак, ќе имате можност за напредок. Ќе бидат пофалени оние чија работа е од менаџерски карактер. Сите ќе имаат волја и енергија за работа.

Бик

Љубов: Ве очекуваат квалитетни љубовни денови. Ако дојде до недоразбирање меѓу вас и вашиот партнер, сега и двајцата ќе се отворите и повторно ќе почнете да наоѓате заеднички јазик. Сè уште ќе има повремено несоодветно однесување, но тоа ќе биде занемарливо во споредба со она што било досега.

Кариера: До неодамна фантазиравте само за некои деловни потези, а сега ќе имате време да го разработите сето тоа. Во исто време, малку повеќе ќе се занимавате со инвестициските прашања.

Близнаци

Љубов: Ќе бидете подготвени за нови луѓе и нови познанства, но сè уште постои можност за провокации, па дури и дискусии кои не ви одат по волја. Бидете повнимателни во однос на тоа како комуницирате со другите.

Кариера: Ќе продолжите со тивка дипломатска стратегија, а она што ќе го договорите, веднаш ќе го спроведете. Така, два стила на работа ќе се менуваат наизменично: едниот потивок, а другиот подинамичен. Сето тоа ќе вроди со плод во блиска иднина.

Рак

Љубов: Сè повеќе ќе се занимавате со анализа на самите себеси, иако нема да го запоставувате друштвото. Сепак, што се однесува до емоциите, вашата интровертна фаза ќе доминира, што е навистина ретко.

Кариера: Сè подобро ќе се поврзувате со луѓе од професијата кои не се од местото каде што работите. Некои ќе добијат одредени информации преку кои ќе го прошират своето знаење и ќе воспостават нови потенцијални соработки. Ќе бидете соработник отворен за сите.

Лав

Љубов: Доколку копнеете по љубов во вашата осаменост, погледнете ги подобро луѓето во вашата работна средина. Еден мејл или телефонски повик може да ви донесе многу пријатно познанство, а подоцна можеби и нешто повеќе.

Кариера: Не сте целосно свесни за вашите опции. Од вас се очекува повеќе и подобро бидејќи сте способни за тоа. Обидете се да го правите она што треба да го направите, а потоа посветете се на она што го сакате. На тој начин ќе напредувате на стабилен и безбеден начин.

Девица

Љубов: Деновиве многумина ќе сакаат да се дружат со вас, а вие ќе бидете подготвени за разговори во секое време. Многумина ќе ја развијат својата друштвена природа. Ако веќе сте во врска, таа треба да се подобри, а вашиот партнер ќе биде повеќе склон да се врзува со вас.

Кариера: Како што одминува неделата, ќе ви станува сè појасно дека вашите работни места почнуваат да се стабилизираат. Ова сознание ќе ве поттикне да развивате нови планови. Сепак, ќе ви недостига енергија да ги остварите веднаш.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар