Големи промени на љубовен план за овие хороскопски знаци под влијание на ретрограден Меркур!

Големи промени на љубовен план за овие хороскопски знаци под влијание на ретрограден Меркур!

Меркур е ретрограден до 15 септември, а тој сигурно ќе ги врати во нашите животи не само поранешните љубови, туку и ќе нè натера да ги преиспитаме плановите за иднината со оние кои се со нас сега.

Големи промени на љубовен план за овие хороскопски знаци под влијание на ретрограден Меркур!

Бик

Ретроградниот Меркур може да ве поттикне да му пишете на поранешниот партнер или тој да ве контактира и да ги разјасни сопствените чувства. Најверојатно, тој ќе се обиде да ве заведе или ќе ви помогне да промените нешто во вашиот живот. На пример, ќе дознае дека сега сте несреќни и ќе ви помогне да ставите крај на неуспешната романса. Освен тоа, поранешниот партнер може да ви предложи да одите заедно на патување. Можно е и самите да одите на пат и да ја сретнете таа личност таму, што на крајот ќе ви ја зголеми самодовербата.

Девица

Под влијание на ретрограден Меркур ќе ја промените позицијата во врската така што ќе ја „раздвижите“ повеќе вашата романтична страна. Меркур е вашиот владетел, а тој ќе ве принуди да се фокусирате на себе, на својот изглед и на она што генерално го сакате како цел во животот. Под негово влијание можеби и ќе го преиспитате вашиот брачен статус или ќе ја промените вашата судбина. Имајте на ум дека моментално Сатурн се движи низ вашиот брачен сектор и дека тој може да донесе развод или нов брак.

Стрелец

Ретроградниот Меркур може сериозно да го промени вашиот статус, па повторно да бидете сами. Најверојатно, ќе одлучите да продолжите со истиот однос од почетокот на врската. На пример, ако претходно сте живееле одвоено, можете да му понудите на партнерот да се пресели на друго место. Покрај тоа, Меркур може да врати во вашиот живот личност со висок статус, со која евентуално ќе се венчате следната година.

Водолија

Ретроградниот Меркур ќе ви го даде најзабавниот романтичен месец – ќе ги врати во вашиот живот поранешните љубовници и интимните партнери. Тоа значи дека можете да се вратите во страсна врска со еден од нив, но најверојатно само поради станбеното прашање. На пример, вашата куќа ќе се реновира и поранешниот партнер ќе ви понуди да живеете со него во овој период, што секако ќе придонесе за обнова на страста. Освен тоа, ретроградниот Меркур може да ве натера да побарате помош од психолог за да ги решите сите комплекси или стравови поврзани со отвореноста во врската.

Риби

Ретроградниот Меркур се движи низ секторот на вашата врска, принудувајќи ве да го преиспитате вашиот брак или дури и да отидете на средба со поранешниот партнер. Ќе се одлучите на таков чекор најверојатно поради фактот што поминувате низ тежок период во животот и сега ви треба неговата помош. Можно е и неколку ваши поранешни обожаватели да ве контактираат пред 15 септември и секој може да ви понуди состанок или да започне активна кореспонденција со вас.

Откако прочитавте на кои хороскопски знаци најмногу ќе им влијае ретрограден Меркур, можеби ќе сакате да прочитате и како ќе ни влијае ретрограден Сатурн од 17 јуни до 4 ноември 2023 година.

Извор: atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар