Кој хороскопски знак има најмногу среќа?

Близнаците се секогаш на вистинското место во вистинското време, па затоа и се смета дека се родени под среќна ѕвезда. Тие имаат блага природа и не сакаат конфликти, па тоа ги прави и многу среќни по природа. Но, постои уште едно толкување на јазикот на ѕвездите што вели дека оваа титула им припаѓа на Лавовите. Иако Близнаците може да се сметаат за најсреќниот знак, оние што всушност имаат најмногу среќа се Лавовите.

koj-horoskopski-znak-ima-najmnogu-srekja-www.kafepauza.mk

Многумина не се согласуваат со ова мислење бидејќи среќата на Лавовите најчесто зависи од другите. Тие уживаат во својот живот, успеваат на секое поле и го прават само она што ним им одговара најмногу – правејќи ги неспособни да ги забележат туѓите маки настаните од нивните дела. Тие се наметливи и сакаат публика, односно обожаваат да бидат во центарот на вниманието и главната причина за громогласниот аплауз.

Имајќи го ова на ум, тие се и едни од ретките што постојано имаат позитивен став. Лавовите исто така изобилуваат и со оптимизам, ширејќи позитивна енергија што постојано им носи добрини во нивна насока. Ако ги споите сите овие нешта на едно место, вклучувајќи ги и нивните помалку посакувани карактеристики, ќе сфатите дека тие самите си ја повикуваат среќата, која пак како резултат на нивните ставови и однесување, насекаде ги следи.

Па, ако имате Лав во близина, поминувајте што е можно повеќе време со него, бидејќи среќата е заразна! Исто така, прочитајте и кој е најсреќниот и најсилниот знак во хороскопот!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар