Кој е најтажниот знак во астрологијата?

Кој е најтажниот знак во астрологијата?

Ова е знак на којшто постојано му се појавуваат нови можности, но тој никогаш не може да одлучи што да одбере и на која страна да тргне. Поради последиците од ова, овој знак често е малку потажен од останатите. Веројатно веќе сфативте дека станува збор за Вагата.

Кој е најтажниот знак во астрологијата?

Вагата се обидува да биде дипломат и да ја постигне нејзината цел со љубезност. Не дозволува да се посомнева во себе, ниту пак да отстапи од своите цели. Точно знае што сака и оди право кон таа цел. Но, ова е апсолутна спротивност и во реалноста Вагите се многу почувствителни отколку што сакаат да забележите. Овие луѓе се подготвени да се жртвуваат за блиските и пријателите, но не навлегуваат во премногу емотивен однос.

Поради нивната подготвеност да се жртвуваат и поради стравот од емотивни односи, Вагите често страдаат во животот.

Покрај тоа, на Вагите воопшто не им е важна кариерата. Повеќе сакаат да импровизираат и покрај тоа што понекогаш ова не вродува со успех. Добро ги користат професионалните врски и добро се прилагодуваат на новонастанатите ситуации. Најдобро соработуваат со мажи.

Вагите оставаат впечаток на личност полна со сексипилност, а најчесто самите си ги поставуваат нивните пречки.

Погледнете и кои се животните принципи според кои се води секоја Вага.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар