Кои 6 хороскопски знаци ги очекуваат големи финансиски промени во март?

Кои 6 хороскопски знаци ги очекуваат големи финансиски промени во март?

Во март нè очекуваат два важни астролошки настани кои ќе имаат големо влијание врз финансиските планови на неколку хороскопски знаци – Сатурн влегува во Риби, а Плутон во Водолија. Прочитајте во продолжение за кои хороскопски знаци станува збор!

Кои 6 хороскопски знаци ги очекуваат големи финансиски промени во март?

Овен

Поради влијанието на Плутон, владетелот на вашето семејно богатство, можно е да одлучите да направите големи финансиски инвестиции поради потребата за промовирање на Интернет или можеби поради заминувањето во странство. На пример, треба да купите стан во странство или да организирате проект во друга земја. Инаку, интересно е што Плутон е и вториот владетел на вашиот знак, па може да ви даде личен поттик да започнете сопствен онлајн бизнис (онлајн продавници, веб-страници и слично). Сепак, сериозно размислете дали вреди да инвестирате во вашиот проект.

Лав

Сатурн влегува во вашиот сектор на семеен капитал – од март веројатно ќе ви биде наметната нова обврска во врска со заеми, хипотеки или некој голем капитал. Па, на пример, бидејќи Сатурн владее со вашата работа, здравје и живот, можеби ќе одлучите да земете заем за да го подобрите вашето место на живеење. Тоа може да биде поправка, реновирање на бања или гаража или можеби ќе ви требаат пари за вашиот бизнис (и ќе треба да земете заем или туѓ капитал за да продолжите напред).

Вага

Изминатата година беше сериозен финансиски тест за вас со оглед на затемнувањето во секторот на личниот и семејниот буџет. Сепак, ви претстои ново поглавје со оглед на тоа дека Плутон ќе се пресели во знакот на Водолија во март и ќе остане таму до 2043 година – ова соѕвездие е одговорно за вашиот имот, па можеби ќе се јави потребата да купите стан, земја, или да започнете со реновирање на вашиот постоечки имот.

Јарец

Месечината ќе се активира во вашиот сектор на кредитите, а Плутон влегува во секторот на лични плати. Можете да добиете финансиска моќ, многу капитал – сето тоа благодарение на професионалните заслуги или покровителството на авторитативна личност. Во март можно е и купување недвижен имот.

Стрелец

Владетелот на вашите финансии, Сатурн, ќе влезе во вашиот станбен сектор, што значи дека ќе треба да одлучите дали ќе инвестирате во стан или ќе настане нова обврска за недвижниот имот на целото ваше семејство. На пример, ќе треба да изнајмите или да почнете со реновирање на станот на вашите родители. Во секој случај, Сатурн може да придонесе за зголемување на обврските кон најблиските членови на семејството, па веројатно не е доволно само да се реновира или купи стан туку и ќе биде потребна и поголема грижа во поглед на нивното здравје.

Водолија

Во март, Сатурн ќе влезе во вашиот финансиски сектор и ќе остане тука до 2026 година, наметнувајќи нови обврски во поглед на вашата плата и нејзината распределба. На пример, вашата официјална плата може да биде намалена или ќе мора да бидете одговорни и за туѓите приходи (буџетот ќе го делите со други луѓе во ваше име).

Откако прочитавте кои хороскопски знаци ги очекуваат финансиски промени во март, можеби ќе сакате да го прочитате и месечниот хороскоп за март 2023 година.

Извор: sensa.mondo.rs


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар