Како да го ублажите негативното влијание на затемнувањето на Сонцето?

Како да го ублажите негативното влијание на затемнувањето на Сонцето?

Затемнувањето на Сонцето во Близнаци ќе се случи на 10 јуни, а неговиот господар е ретроградниот Меркур. Сè што ќе правите во следните неколку дена може да има значително влијание врз вашата иднина.

Како да го ублажите негативното влијание на затемнувањето на Сонцето?

Астролозите истакнуваат дека оваа енергија може значително да влијае на психата и на расположението на луѓето, но и да предизвика природни катастрофи. Месечината и Сонцето ќе бидат на иста паралела, што ќе резултира со зголемување на плимата и осеката. Се предвидуваат разни „контрадикторни“ процеси во внатрешноста на Земјата, па според астрологијата, не е исклучен ризикот од земјотрес.

За време на затемнувањето, светлината на Сонцето ќе биде заменета со темнина, што ќе влијае на вашиот биоритам и може да предизвика вознемиреност, лутина и нервоза.

Астролозите истакнуваат дека добрата работа што ја носи затемнувањето е што конечно ќе видите што е добро и вредно за нашата душа. Од вашето однесување во овој период зависи дали универзумот ќе ги чуе вашите желби и дали тие ќе се манифестираат во иднина. Затемнувањето не казнува, туку ви овозможува да станете среќни во иднина.

Како да се ублажи негативното влијание и да се „преживее“ затемнувањето на Сонцето во Близнаци?

  • Бидејќи затемнувањето е период на ослободување од старите врски и кармичките јазли, бидете подготвени за враќање на старите познајници и љубовници. Некои пријателства и врски ќе завршат. Сега е време да се стави крај на некои негативни работи и да се продолжи понатаму.
  • Избегнувајте консумирање тешка храна, месо, млеко и алкохол.
  • Време е за дигитална детоксикација – на денот на затемнувањето избегнувајте да собирате премногу информации и да ги користите социјалните мрежи.
  • Не озборувајте. Дури и ако сте принудени, од вас се бара само да ја коментирате ситуацијата. Не осудувајте ги другите луѓе и останете верни на себе.
  • Не користете каков било вид агресија, вклучително и емоционална. Обидете се да исклучите каква било манифестација на грубост.
  • Медитирајте – фокусирајте се на вашите внатрешни чувства и желби и пронајдете начин да се развивате најдобро што можете.
  • Затемнувањето ќе се случи околу 14 часот, па во тој момент напишете три желби на парче хартија. Изгорете ја хартијата на пламен од свеќата и фокусирајте се уште еднаш на исполнување на вашите соништа.
  • Набљудувајте сè што се случува и следете ги вашите реакции – отфрлете сè што ви предизвикува лутина, болка во срцето, отпор однатре. Ова се блокади преку кои треба да се искачите на повисоко ниво на свест.

Прочитајте што ќе им се случи на овие хороскопски знаци додека Венера е во знакот на Рак.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар