Венера е во знакот на Рак до 27 јуни: На овие хороскопски знаци ќе им се случуваат само убави работи

Венера е во знакот на Рак до 27 јуни: На овие хороскопски знаци ќе им се случуваат само убави работи

Периодот до 10 јуни, кога Венера е во позитивен аспект со Јупитер, е особено поволен за меѓусебно разбирање и љубов. Во средината на јуни, Венера продолжува со позитивното влијание и се сретнува со Уран, што носи нови и неочекувани можности, возбуда и пресврт на ситуациите во ваша полза.

Венера е во знакот на Рак до 27 јуни: На овие хороскопски знаци ќе им се случуваат само убави работи

Венера од Близнаци влезе во знакот на Рак и му се придружи на Марс во овој хороскопски знак. Ова е една нежна, грижлива и многу чувствителна Венера, насочена кон домот, семејството и љубовта.

Поради тоа, ќе почувствувате наплив на емоции и ќе барате сигурност.

Ако не го добиете вниманието, топлината и љубовта по кои копнеете, може да станете многу незадоволни и премногу емотивни, особено на крајот на јуни кога Венера влегува во опозиција со Плутон.

Иако Венера во Рак е многу нежна, грижлива и полна со љубов и топлина, таа е исто така многу мистична и магична.

Полна е со женствена енергија, заведување и сензуалност, па затоа ќе имате многу интересни средби. Многумина ќе запознаат луѓе кои ќе ги заинтригираат и ќе започнат нови љубовни приказни.

Венера во Рак ќе биде особено поволна за Раковите, Скорпиите и Рибите, но и за Биковите и Девиците.

Прочитајте кои 3 хороскопски знаци ќе имаат незаборавно лето.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар