Имате само 7 секунди: Каков прв впечаток оставате?

Имате само 7 секунди: Каков прв впечаток оставате?

Имате само 7 секунди да оставите добар впечаток кај оние со кои контактирате. Многу истражувања покажуваат дека тие ќе ве оценат и како деловен партнер и какви сте приватно во првите неколку секунди од првиот состанок. Првиот впечаток се памети и се зема како мерило за каква било идна комуникација. Ова е причината зошто често се вели дека нема втора шанса да се поправи првиот впечаток.

Првиот впечаток не е толку лесен за бришење и како што велат психолозите, никогаш нема да добиете втора шанса да оставите прв впечаток. Па, каков прв впечаток оставаат хороскопските знаци?

Имате само 7 секунди: Каков прв впечаток оставате?

Овен

Ентузијасти, директни, тврдоглави, наивни.

Бик

Конзервативни, мрзливи, сензуални, вистински, шармантни.

Близнаци

Комуникативни, површни, интелектуалци, расеани.

Рак

Чувствителни, ранливи, грижливи, емотивни.

Лав

Срдечни, секогаш со добри решенија, се грижат за сè, верни.

Девица

Грижливи, секогаш им помагаат на другите, критични, вистински интелектуалци.

Вага

Вистински пријатели, нежни, романтични, површни, комуникативни.

Скорпија

Интензивни, тивки, мистериозни, моќни, самоуверени.

Стрелец

Безгрижни, љубители на слободата, вистински пријатели, срдечни.

Јарец

Сериозни, полни со знаење, практични, зрели.

Прочитајте и на кои 4 хороскопски знаци им е најтешко да се соочат со минатото.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар