Хороскопските знаци како суперхерои

Хороскопските знаци како суперхерои

Карактеристиките на хороскопските знаци понекогаш наликуваат на супермоќите на фиктивните ликови кои ги гледаме на екраните или во стриповите. Сила, издржливост, трпение, желба за мир во светот – сите овие карактеристики може да бидат заеднички за хороскопските знаци и суперхероите. Кој суперхерој би биле вие според вашиот хороскопски знак?

Хороскопските знаци како суперхерои

Овен – Супермен

Овните се чувствуваат непобедливи и секогаш имаат желба да бидат подобри, побрзи и посилни – исто како и Супермен. Згора на тоа, секој Овен би уживал во летањето низ универзумот.

Овен – Супермен

Бик – Неверојатниот Халк

Бикот е трпелив, но кога ќе изгуби контрола, последиците може да бидат катастрофални. На сличен начин, Халк успева да остане смирен во поголемиот дел од времето, но гневот може да го принуди да уништи цел град.

Бик – Неверојатниот Халк

Близнаци – Дедпул

Дали Близнаците се херои или антихерои? Понекогаш, не можеме да бидеме сигурни за одговорот на ова прашање. Токму затоа, тие најмногу потсетуваат на Дедпул. Сакаат да се прават паметни и понекогаш се некултурни, но се способни за брза регенерација.

Близнаци – Дедпул

Рак – Хари Потер

Хари Потер можеби не се смета за суперхерој, но тој има моќи и повеќепати успева да го победи Волдеморт. Раковите сакаат магични работи и дефинитивно би сакале да имаат наметка за невидливост.

Рак – Хари Потер

Лав – Флеш

Лавовите сакаат брзи и страсни работи. За овие љубители на експлозивните моменти најмногу би одговарал суперхеројот Флеш.

Лав – Флеш

Девица – Доктор Ху

Девиците се ексцентрични како Доктор Ху. Тие се професионални организатори, па не би било чудно да имаат цела куќа во внатрешноста на една кутија. Исто како и Доктор Ху, тие умеат да решаваат проблеми брзо и ефикасно.

Девица – Доктор Ху

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Спиела во пустина, летала со параглајдер и видела 71-метарска статуа од Буда исклесана во планина. Со дигитално новинарство се занимава од факултетските денови.

Поврзани содржини

Остави коментар