Хороскопските знаци како суперхерои

Вага – Спајдермен

Доколку сте Вага, сакате баланс и одбегнувате насилство – исто како и Спајдермен. Начинот на кој што овој суперхерој се движи – лесно и брзо – најмногу потсетува на Вагата.

Вага – Спајдермен

Скорпија – Бетмен

Скорпиите сакаат готски теми и ја обожаваат ноќта. Овој знак може да се поистовети со Бетмен и поради неговата животна приказна, која ги привлекува Скорпиите.

Скорпија – Бетмен

Стрелец – Ентмен

Да се биде мал можеби и не е најпосакуваната моќ, но како Стрелец, веројатно секогаш сакате да истражувате нови места и да откривате нови работи. Токму затоа, Ентмен би бил совршениот суперхерој за вас.

Стрелец – Ентмен

Јарец – Неверојатната Жена Воин

Јарецот и оваа суперхероина имаат повеќе сличности отколку што мислите. Овој хороскопски знак ја има истата сила и издржливост како и Неверојатната Жена Воин. Може да се обидете да ги срушите, но тие повторно ќе станат, посилни од претходно.

Јарец – Неверојатната Жена Воин

Водолија – Тор

Вие сакате приказни и митови, па затоа, големи се шансите дека Тор е вашиот омилен суперхерој. Тор е силен и никогаш не се откажува, исто како и вие.

Водолија – Тор

Риби – Жена-мачка

Рибите понекогаш се чувствуваат изгубени и измачувани, но умеат и да ги покажат канџите кога тоа е потребно. Тие дефинитивно би биле Жена-мачка доколку беа суперхерој. Освен тоа, тие сакаат животни.

Риби – Жена-мачка

Следно, дознајте кои хороскопски знаци секогаш мислат дека се попаметни од останатите.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Спиела во пустина, летала со параглајдер и видела 71-метарска статуа од Буда исклесана во планина. Со дигитално новинарство се занимава од факултетските денови.

Поврзани содржини

Остави коментар