15 август 2018 | Кафе пауза

Изберете едно око и дознајте дали сте логични, чувствителни или интуитивни

Епа ајде, одберете го окото што најмногу ви се допаѓа и откријте во која категорија спаѓате вие!

Неверојатни самоодржливи пирамиди во кои можете да живеете

Дизајнирани од Пиерпаоло Лазарини, овие градби се инспирирани од архитектурата на Маите и Јапонците.

Истражување: Сопрузите им предизвикуваат двојно повеќе стрес на жените од децата

Неретко ќе ја слушнете шегата дека мајките ги гледаат нивните сопрузи како уште едно дете поради стресот што му го предизвикуваат.

52-годишната Хали Бери открива како постојано да изгледате како 25-годишни девојки

Со своите 52 години, Инстаграм профилот на Хали Бери сведочи за тоа како таа успева да го задржи својот младешки изглед и со своите 2,8 милиони следбеници е инспирација за многумина.

16 манипулативни тактики со кои општеството влијае, го менува и го контролира вашето однесување

Американските социолози Џералд Марвел и Дејвид Шмит откриле дека целото наше однесување е контролирано со 16 тактики.

10 сеќавања што треба да ги направите во 20-тите за да не ви биде криво подоцна во животот

Никој не сака да ги напушти 20-тите без да го извлечи најдоброто од оваа златна деценија.

7 загатки што ќе ја зголемат моќта на вашиот ум

Луѓето кои играат игри како шах или решаваат загатки имаат помали шанси да развијат Алцхајмер или деменција подоцна во животот.

3-те книги што му го промениле животот на Вил Смит

Вил Смит, младиот рапер кој го глумеше забавното дете од Филаделфија, успеал да заработи милиони уште пред да наполни 18 години.

Уникатни начини да го направите крајот на летото незаборавен!

Во продолжение следуваат уникатни начини да го завршите летото со стил!

7 прекрасни вистински приказни што ќе ве допрат право во срцето

Секој од нас понекогаш е подготвен да се предаде кога е соочен со проблеми кои прават да се чувствуваме беспомошно.

Што ве очекува до крајот на август според вашиот хороскопски знак?

2018-та не е лесна година, но барем целиот хороскоп изгледа добро за овој месец.