52-годишната Хали Бери открива како постојано да изгледате како 25-годишни девојки

Хали Бери изгради исклучителна кариера како актерка, така што стана дел од голем број незаборавни филмови и носител на најпопуларната награда во светот на Холивуд – Оскар. Но, изгледа дека ако одбрала различен пат, оваа јога божица многу лесно би можела да стане професионален атлет, токму поради нејзината мотивација и посветеноста на фитнесот.

Со своите 52 години, Инстаграм профилот на Хали Бери сведочи за тоа како таа успева да го задржи својот младешки изглед и со своите 2,8 милиони следбеници е инспирација за многумина. Таа често споделува совети за нејзините вежби, а со својата серија позната како „Фитнес петок“, демонстрира различни јога пози, вежби со тегови, боксувања и медитациии. Таа е навистина силна и изгледа неверојатно, па ако ви е потребна дополнителна мотивација за вежбање летово, дојдовте на вистинското место! Тоа што Хали Бери го прави навистина функционира.

„Јас верувам дека доброто здравје и добросостојбата се клучни за вистинската убавина“, пишува таа. „Светот на убавината постојано еволуира, создавајќи длабока врска помеѓу здравјето, добросостојбата и тоа што ние го знаеме како убаво.“

Покрај Гвинет Палтроу, Камерон Дијаз и Рис Витерспун, Хали Бери е само уште еден член на клубот ѕвезди што прифатиле холистички пристап и физичка цврстина за да ја шират пораката дека „силното е убаво“.

Преминете на следната страница и погледнете ги останатите фотографии, како и советите што можат многу да ви помогнат во вашите секојдневни фитнес рутини и планови за здрава исхрана.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар