Што треба да правите до 21 август, додека Месечината е во фаза на раст?

Што треба да правите до 21 август, додека Месечината е во фаза на раст?

Периодот помеѓу младата и полната месечина се нарекува фаза на растечката месечина – време кога лесно можете да ги привлечете саканите промени во животот. Од 9 до 21 август, Месечината е во фаза на раст, а хороскопот открива дека сега е време да се ослободите од неволјите и да се движите кон просперитет. Астролозите имаат неколку совети како да привлечете среќа во оваа фаза:

Што треба да правите до 21 август, додека Месечината е во фаза на раст?

1. Не сомневајте се во вашето знаење и во вашите способности. Месечевата енергија ќе ве поттикне да бидете храбри и да ги користите сите ваши способности. Не трошете време на бесмислени работи, туку активирајте се на областите што сакате да ги подобрите.

2. Бидете оптимисти. Позитивниот став е клучен за успех, а во фазата на раст на Месечината, можете да започнете нов животен пат, но важно е да верувате дека сè ќе биде добро. Песимизмот ве блокира, а оптимизмот го поттикнува растот.

3. Опкружете се со позитивни луѓе. Ова е идеална можност да ги прекинете односите со токсичните луѓе и луѓето кои ве блокираат и оптоваруваат. Исчистете го вашиот живот од манипулативни, завидливи и злонамерни луѓе. Обидете се да поминувате време само со позитивни луѓе кои веруваат во вас и ве мотивираат да станете подобри.

Месечината влегува во знакот на Девица на 10 и 11 август и носи одличен момент за комуникација, а тоа ќе има особено позитивен ефект врз работата. Ако работите во тим или треба да донесете големи одлуки во овој период, среќата дефинитивно е на ваша страна.

Во периодот помеѓу 12 и 13 август, Месечината преминува во знакот на Вага. Астролозите предупредуваат дека на 13 август треба да внимавате петокот да не се претвори во ден на нерешливи грешки. Месечината преминува во знакот на Скорпија на 14 август, а тоа ќе биде еден од најпозитивните денови. Саботата е одлична за стекнување нови знаења и вештини, додека неделата, 15 август, треба да биде посветена на љубовта и зајакнувањето на врските.

На 17 август, Месечината ќе биде во знакот на Стрелец и ќе повикува на акција, забава, авантури, а на 18 и 19 август, кога ќе биде во знакот на Јарец, тоа ќе биде прилично напнат ден, бидејќи некои непромислени активности може да доведат до неволја. Не игнорирајте ја интуицијата, бидејќи внатрешниот глас може да ви открие што не треба да правите и кои работи треба да ги избегнувате. На 20 и 21 август, ќе ја завршите работата навреме и ќе бидете горди на себе. Фокусирајте се на деталите и тоа ќе ви помогне да стекнете самодоверба и да избегнете грешки.

Прочитајте што нè очекува за време на ретроградниот Уран.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар