Што нè очекува за време на ретроградниот Уран?

Што нè очекува за време на ретроградниот Уран?

Од 19 август 2021 година, Уран, планетата на будењето, ослободувањето и промените, ќе се движи ретроградно и ќе остане во таа положба до 18 јануари 2022 година.

Што нè очекува за време на ретроградниот Уран?

Во првите неколку месеци од своето ретроградно патување, Уран ќе им се придружи на Јупитер, Сатурн, Нептун и Плутон, создавајќи силна линија на ретроградна планетарна енергија.

Секогаш кога има голем број планети во ретроградна положба, тоа може да создаде ефект на забавување и да ве натера да се чувствувате како да треба да направите неколку чекори назад, пред да можете целосно да зачекорите напред.

Запрашајте се дали се случило нешто изненадувачко или шокантно во последните 7 месеци што ве натерало да направите промени?

Дали се случило нешто во последните 7 месеци што ве натерало да се чувствувате несигурно?

Бидејќи Уран е планета на ненадејни промени и пресврти, ова се области што веројатно ги допрел во вашиот живот.

Но, добрата вест е што во овој ретрограден период можете да ја искористите оваа енергија за да земете здив, да процените некои работи и да погледнете каде слетавте.

Шокот околу сите изненадувачки или ненадејни промени може да почне да се намалува, а вие може да почнете да ги гледате работите со нова перспектива и јасност.

Исто така, може да откриете дека сè што некогаш правело да се чувствувате несигурно, сега изгледа малку сигурно или охрабрувачки, што ви овозможува да најдете нова слобода.

Важно е да се има предвид дека Уран нема да ви го разниша животот без причина, туку ќе ве разбуди и ќе ве ослободи од ограничувачките однесувања или обрасци што прават да се чувствувате заглавени.

Кога е ретрограден, Уран сака да ги гледате работите на поинаков начин. Сака да ја смените вашата перспектива за да имате пристап до ново ниво на слобода и лесно да го расчистите патот за сè што треба да најдете.

Прочитајте кои 4 хороскопски знаци ќе бидат најсреќни во следните 5 месеци додека Јупитер е во знакот на Водолија.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар