За појадок, ручек и вечера: 3 топли напивки кои го забрзуваат слабеењето

За појадок, ручек и вечера: 3 топли напивки кои го забрзуваат слабеењето

Топлата вода е одличен сојузник во слабеењето, а процесот на губење килограми ќе биде уште полесен со овие три напивки на база на топла вода, цимет, мед и лимон.

1-za-pojadok-ruchek-i-vechera-3-topli-napivki-koi-go-zabrzuvaat-slabeenjeto-www.kafepauza.mk_

Напивка број 1 (Појадок)

Помага при слабеење и поттикнување на метаболизмот. Испијте ја наутро на празен желудник
Потребни состојки:
  • 230 милилитри топла вода
  • 2 лажици исцеден лимон
  • 1 лажица мед

Напивка број 2 (Ручек)

Го стабилизира шеќерот во крвта, дава чувство на ситост и го намалува чувството на глад. Испијте ја пред ручекот
Потребни состојки:
  • 230 милилитри топла вода
  • 1 лажичка цимет
  • 1 лажичка мед

Напивка број 3 (Вечера)

Ја ублажува потребата за благо и го поттикнува варењето. Испијте ја пред или после вечерата
Потребни состојки:
  • 230 милилитри топла вода
  • 1 лажица исцеден лимон
  • 1 лажица мед
  • 1 лажица цимет

А, додека сме во духот на празниците, испробајте ги и овие празнични напивки за брзо губење на непотребните килограми.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар