Што вели неговата омилена сексуална поза за неговиот карактер?

Секоја жена има одредена поза во сексот која ѝ нуди најсилно задоволство. Истото важи и за мажите, па токму нивните омилени сексуални пози можат да ви откријат многу за нивниот карактер. Погледнете ги следниве 5 најпопуларни пози во сексот кои можат да ви откријат нешто повеќе за вашиот партнер…

Што вели неговата омилена сексуална поза за неговиот карактер?

Мисионерска поза

Мисионерската поза е класика која е секогаш успешна. Доколку таа е неговата омилена поза, тогаш вие сте со маж кој сака да игра на сигурно и кој не сака големи промени. Но, исто така тој е и многу емотивна личност која ужива во страст, допири и прегратки. Оваа поза овозможува многу близок контакт, лице в лице, па токму затоа е интимни и секогаш проследена со силни чувства.

Кучешка поза

Оваа поза во сексот најчесто мажите ја сакаат повеќе од жените. Па, доколку таа е неговата омилена поза, тогаш знајте дека имате работа со маж кој сака да доминира и да биде водич во секоја смисла – професионално, приватно и интимно. Исто така оваа поза е карактеристична за мажи кои се страстни и енергични и кои знаат што сакаат и како тоа да го добијат.

Поза 69

Оваа поза овозможува подеднакво задоволство и за двајцата партнери, а најмногу ја сакаат оние мажи кои се многу внимателни. Тие се многу чувствителни и прилично слободни. Тие уживаат во женско друштво и сакаат да бидат со жена за која се подготвени да направат сè. Овие мажи исто така сакаат забава, но и мирни страсни вечери со личноста која ја сметаат за блиска и интересна.

Јавачка поза

Во оваа поза жената седи врз мажот и токму затоа може да биде многу интересна за оние мажи кои се многу отворени и директни. Тие се свесни за себе и за своите желби, па токму затоа не се срамат да ги искажат своите чувства. Овие мажи уживаат во страста и женската убавина и често сакаат да експериментираат.

Поза лажичка

Оваа поза овозможува голема блискост помеѓу партнерите и токму затоа голем дел од нив ја преферираат. Но, доколку таа е неговата омилена поза, тогаш сте во врска со маж на кој можете да му верувате и кој е подготвен на свое семејство. Авантурите не се негов фетиш, бидејќи тој подобро се чувствува на позната и сигурна околина. Исто така, оваа поза ја практикуваат и оние кои се помрзливи и кои сè што прават, прават со половина енергија.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар