2021 година | Кафе пауза

5-те најомилени книги на Бил Гејтс за 2021 година

Ви се допаѓа ли изборот на Бил Гејтс?

3 хороскопски знаци што ќе бидат многу успешни до крајот на 2021 година

Сите сакаме да ја заборавиме 2020 година, а сè уште е неизвесно каква ќе биде оваа година, но за овие 3 хороскопски знаци ќе биде најдобра.

Вака луѓето ја замислувале 2021 година пред 100 години: За овие 5 работи биле во право

Весниците од 1921 година биле полни со предвидувања. Некои од нив биле точни, а некои биле многу погрешни.

Овие 5 модни трендови треба да бидат неизоставен дел од вашата гардероба во 2021 година

Некои се класични, некои контроверзни, но овие модни парчиња ќе се носат во текот на 2021 година.

Фитнес-трендови: Што носи 2021 година?

Сè околу нас се менува, дури и фитнес-трендовите. Вежбањето дома несомнено стана популарно, но кои се другите фитнес-трендови за 2021 година?

Тибетски хороскоп: 5 хороскопски знаци што ќе имаат многу среќа во 2021 година

Според тибетската астрологија, 2021 година се нарекува година на младата месечина и се предвидува дека ќе донесе обновување, раст и нови можности.

Начини на негување на кожата во 2021 година

Сè повеќе луѓе поминуваат многу време пред компјутер и бараат совети како да се грижат за кожата и за телото дома.

3 хороскопски знаци што ќе имаат многу среќа во 2021 година

Oвие 3 хороскопски знаци ќе имаат голема среќа, можност за напредок и многу причини за насмевка.

Трендови за шминкање за 2021 година: Фокусот е на очите

Очигледно е дека и оваа година ќе носиме маски, па кога станува збор за трендовите за шминкање, фокусот ќе биде на горниот дел од лицето, пред сè, на очите.

Светло дрво во домот: Нов тренд во 2021 година што му дава ведрина на ентериерот

Трендот во уредувањето на домот што луѓето го пречекаа со раширени раце е светлото дрво, кое ќе преовладува во дизајнот на ентериерот во 2021 година.

Експертите предвидуваат: Како ќе изгледа водењето љубов во 2021 година?

Само што влеговме во 2021 година, па интересно е да се види што велат експертите за тоа како ќе изгледа сексот во новата година и што ќе се промени.
12