24 јануари 2021 | Кафе пауза

Тест: Изберете магична тегла што ќе ја открие тајната на вашата душа

Сè што треба да направите е да ја изберете магичната тегла што ве привлекува најмногу, а вашиот избор ќе ја открие тајната на вашата душа.

Неодолив шведски десерт што мора да го пробате

Се служи во периодот помеѓу Божиќ и Велигден и е препознатлив за сите нордиски земји.

Чудни, но ефикасни фенг шуи совети за чистење

Секој дел од вашиот дом или од вашата канцеларија одговара на одреден дел од телото, па ако страдате од некоја хронична болка, би било добро да направите мали промени во просторот.

Начини на негување на кожата во 2021 година

Сè повеќе луѓе поминуваат многу време пред компјутер и бараат совети како да се грижат за кожата и за телото дома.

Што и како ќе пиеме во 2021 година: Нови навики и вински трендови

Пандемијата само ги забрза трендовите на умерена потрошувачка, заедничко готвење и умерено уживање во храната и виното.