ќерки | Кафе пауза

Што треба да им кажете на ќерките во најчувствителните години?

Врската помеѓу мајката и ќерката е најсилна, а мајката може да чита меѓу редови и да знае што се случува во главата на нејзината ќерка.

Мајки, еве како да поминувате повеќе квалитетно време со вашите ќерки

Секој родител ќе ви каже дека врската помеѓу мајките и ќерките е навистина посебна.

20 фотографии кои докажуваат дека татковците се најдобрите пријатели на девојките

Научниците откриле дека татковците на мали девојчиња се повнимателни и поодговорни за разлика од татковците на момчињата.

Татковците имаат поголемо влијание врз животот на ќерките за разлика од мајките

Дали сте знаеле татковците имаат поголемо влијание на нивните ќерки од мајките?

Славни мајки и ќерки кои би можеле да бидат близначки

Овие девојки се вистинска копија на своите мајки.

63-годишна мајка и нејзините средовечни ќерки го воодушевија светот со нивниот младешки изглед

Овие 4 жени изгледаат толку младо што тајванските медиуми ги нарекуваат „семејството на замрзнати години“.

24 работи што ќе ги разберете само ако вашата мајка ви е најдобра пријателка

Девојките кои се најдобри пријателки со нивните мајки знаат за колку незаменлива врска станува збор.

Мајка се фотографира со нејзините две ќерки во слична облека

Од случајна идеја, до прекрасна заедничка забава!

5 начини на кои можете да ги поттикнете вашите ќерки да станат успешни во животот

Најголем пример за децата се нивните родители. Уште од мали нозе тие учат како да се однесуваат, што е во ред, а што не.

Погледнато од поинаква перспектива: Како навистина изгледа животот на татко со четири ќерки?

Многу од совршените фотографии кои ги гледате всушност и не ја отсликуваат реалноста.

Мајки на своите ќерки им откриваат големи тајни за здравјето и убавината

Младешкиот изглед е нешто кон што сите се стремат, без разлика дали би признале или не.

Татко советува како да го пронајдете мажот од вашите соништа

Татковците само сакаат нивните ќерки да пронајдат некој кој навистина ги заслужува.
12