63-годишна мајка и нејзините средовечни ќерки го воодушевија светот со нивниот младешки изглед

Запознајте го ова тајванско семејство со неверојатен младешки изглед! Најпрво, 41-годишната Лур Шу, дизајнерка на ентериер и модна блогерка, воодушеви милиони луѓе благодарение на нејзиниот младешки изглед, но таа не е единствената во семејството што изгледа многу помладо одошто навистина е!

63-годишна мајка и нејзините средовечни ќерки го воодушевија светот со нивниот младешки изглед

Лур има две сестри, Шерон која има 36 години и ФејФеј која има 40 години. И двете личат на ученички! Но, не смееме да ја заборавиме и мајка им, поранешна танчарка, која лесно може да помине како нивна сестра и покрај тоа што има 63 години!

63-годишна мајка и нејзините средовечни ќерки го воодушевија светот со нивниот младешки изглед

63-годишна мајка (во средина) и нејзините ќерки Лур Шу, 41 година (десно) и Шерон, 36 години (лево)

Овие 4 жени изгледаат толку младо што тајванските медиуми ги нарекуваат „семејството на замрзнати години“.

63-годишна мајка и нејзините средовечни ќерки го воодушевија светот со нивниот младешки изглед

Па, која е тајната на нивниот извонреден изглед? Лур открила дека клучот за младешки изглед е пиењето вода и јадењето зеленчук. Таа исто така потенцирала колку е важно да ја хидрирате кожата, бидејќи кога кожата содржи доволно влажност, нема да има потреба да се грижите за стареењето и брчките.

63-годишна мајка и нејзините средовечни ќерки го воодушевија светот со нивниот младешки изглед

И сестра ѝ на Лур, ФејФеј, препорачува пиење многу вода со тоа што не треба да заборавате да испиете голема чаша топла вода секое утро.

„Го правам тоа повеќе од 10 години. Пијам од 350 до 500 милилитри вода секое утро“, изјавила ФејФеј.

Според овие прекрасни Тајванки, тајната на младешкиот изглед е многу поедноставна одошто мислите: Пиење вода!

63-годишна мајка и нејзините средовечни ќерки го воодушевија светот со нивниот младешки изглед

Продолжува на следната страница

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар