јакна | Кафе пауза

Капути и јакни: Откријте ги модерните трендови за оваа зимска сезона

Сакате да си го освежите плакарот со нов капут или јакна, но се двоумите околу изборот? Не грижете се, ние ќе ви помогнеме да останете во тренд и оваа сезона!

Зошто не треба да седите зад воланот во зимска јакна или палто?

Холандскиот автомобилски клуб „ANWB“ ги повика возачите и патниците да ги соблечат своите дебели јакни и палта додека се во своите автомобили.

Нов тренд кој конечно ја турна моторџиската кожна јакна во сенка

Моторџиската кожна јакна е едно од омилените парчиња облека на секоја девојка, но сега изгледа дека има силна конкуренција.

8 начини да ја носите кожната јакна како вистинска Њујорчанка

Кожната јакна е задолжително парче за оваа есен, а еве како можете да ја комбинирате со останатите есенски парчиња облека.

Планирате да купите нова кожна јакна? Еве што сѐ треба да знаете пред да го направите тоа!

Ако се одлучивте за шопинг по нова кожна јакна, некои од овие работи мора да ги знаете.

Јакна од „човечко месо“: Би ја носеле ли на себе?

Дали сте помислувале некогаш во својот плакар да внесете јакна од „човечко месо“?

10 важни совети за правилно перење во машина за алишта и сушење на зимската јакна

Многумина имаат проблеми со перењето или сушењето на зимската јакна, па затоа ви даваме совети со кои нема да ја уништите вашата омилена зимска јакна.

5 видови јакни што одговараат на сечија градба

Есенските денови значат само едно – повторно ќе ги носиме нашите омилени јакни, сакоа и капути!

Модни совети: Како да ги комбинирате кожните парчиња облека оваа пролет?

Еден посебен материјал се издвојува во текот на сите сезони, а тоа е дефинитивно кожата.

5 модни комбинации со чизми над колена

Кратки, со средна должина, долги, над колена... Има толку многу модели на чизми и секој е совршен на свој начин.

7 зимски парчиња облека од кои треба да се ослободите

Секој маж со стил кој се почитува себеси и својот моден вкус веднаш ќе ги заборави овие парчиња облека и ќе ги замени со многу поелегантни варијанти.
Датум: 13 јан 2016

Модата е менлива, стилот е вечен: Како да се облекувате како њујорчанка?

Денес ви даваме неколку совети кои ќе ви помогнат да се облекувате како вистинска њујорчанка.