Инспиративни цитати кои ќе ве мотивираат да го живеете најдобриот живот

Без разлика како го гледате животот, сето се сведува на желбата да бидете среќни и исполнети.

Приватните писма на Брус Ли објаснуваат што значи „да бидете како водата“

Во 1871-ва година во епизода од кратката серија „Лонгстрит“, Брус Ли ја даде неговата најпозната изјава за водата.

Инспиративни цитати од Конор Мекгрегор

Речиси секој има слушнато за Конор Мекгрегор, најпознатиот ирски натпреварувач во повеќе боречки вештини.

10 инспиративни цитати од Принц што ќе направат да се чувствувате подобро во вашата кожа

Принц ги освои срцата на фановите не само со неговата музика, туку и со неговиот став кон животот.

Топли цитати за новите, млади татковци

„Да се биде татко е радост без престан.“ – Лијам Нисон

Инспиративни цитати од непознати автори што ќе ви го стопат срцето

„Љубовта е нешто што не може да биде изразено со зборови, но може да биде почувствувано низ целиот универзум.“

Најубавите изреки за децата и семејството

Прочитајте ги овие цитати за семејството и потсетете се колку е важно да се одржува топлината, заедништвото и љубовта.

Прекрасни цитати за пријателството што ќе ви го стопат срцето

Понекогаш сè што е потребно се неколку цитати за да ве натераат да ги цените вашите пријатели.

Инспиративни цитати за паровите кои сакаат да патуваат

Без разлика каде сте во вашиот живот, желбата за лутање е нешто што секогаш постои.

Инспиративни цитати од филмовите на Хајао Мијазаки што ќе ве трогнат

Не дозволувајте да ве измамат слатките анимирани ликови. Овие филмови се вистински ремек-дела со неверојатни приказни кои имаат длабоко значење.