фенг шуи | Кафе пауза - Part 4

Фенг шуи совети за подобар љубовен живот

Без разлика дали сте во врска или сè уште трагате по вашата сродна душа, доколку ви треба промена која ќе го промени вашето предвидливо секојдневие може да се свртите кон фенг шуи.
Датум: 16 дек 2013
, Автор:

Фенг шуи за вашиот дом

Начин на декорирање на просторот за да можете да ја постигнете максималната хармонија како резултат на протокот на позитивна енергија помеѓу вас и околината...

Со фенг шуи бои до подобар бизнис

Не мора да носите само црно за да изгледате професионално. Додавањето на одредени бои може да биде одлична идеја за вашиот бизнис – пробајте!

Најдобрата тераса во Њујорк

Оваа тераса се наоѓа на врвот од една зграда во Њујорк, а од неа се гледа целата метропола.

Фенг шуи совети за поголема страст во спалната соба

Доколку немате добар љубовен живот, познавачите на фенг шуи вештината, тврдат дека тоа можете да го поправите со реорганизација на вашиот дом.

Висечки кревети – модерен детаљ за секој дом

Висечкиот кревет внесува чувство на илузија и забава во собата. Со додавање на јаже, креветот не само што е посигурен, туку и личи на голема лулашка.
Датум: 29 фев 2012
, Автор: