фенг шуи | Кафе пауза - Part 3

„Кутија со богатство“ која ќе ви помогне да ги привлечете посакуваните работи во вашиот живот

Таа е специфична Фенг шуи алатка за пренесување одредени желби и намери.

7 промени во кујната кои носат среќа и успех во вашиот живот

Проверете како да ја уредите вашата кујна според правилата на Фенг шуи доколку сакате живот полн со успеси, здравје, изобилство и среќа.

Зошто треба да внимавате на поставеноста на огледалата во спалната соба?

Иако ви изгледа сосема логично да имате огледало во спалната соба затоа што ви е потребно додека се облекувате и шминкате, тоа всушност и не е најдобра идеја.

5 едноставни начини да ја исфрлите негативната енергија од вашиот дом

Оваа пролет исфрлете ги сите предмети од домот кои шират негативна енергија.

Како да ја декорирате и поставите новогодишната елка со цел да повикате среќа во 2016?

Погледнете ги следниве неколку новогодишни и божиќни декорации кои според овие верувања можат да создадат позитивна енергија во домот.

6 нешта со кои треба да ја дочекате новата година доколку сакате поголемо богатство во 2016

Според фенг шуи, доколку сакате да имате добра нова година треба да обезбедите некои предмети и бои кои ќе ви донесат среќа и благосостојба, како и повеќе пари.
Датум: 25 дек 2015

Древна вештина за привлекување љубов: 7 тајни кои гарантираат успех

Доколку сакате да ја зацврстите вашата врска или пак, да запознаете нова љубов тогаш треба да ги направите следниве измени во вашиот животен простор.

Еве што ќе се случи ако на овие места чувате огледала во домот

Првото нешто што може да се каже за огледалата, а е очигледно, е дека тие рефлектираат. Тоа значи дека го прикажуваат одразот на сè она што се наоѓа во нивната непосредна близина.
Датум: 21 апр 2015
, Автор:

Фенг шуи лекции за вечна љубов

Ништо нема да ве чини да ги испробате советите од оваа древна кинеска вештина кои може да ви помогнат да постигнете хармонија во љубовниот, но и во сексуалниот живот.
Датум: 20 мај 2014
, Автор:

Фенг шуи совети за подобар љубовен живот

Без разлика дали сте во врска или сè уште трагате по вашата сродна душа, доколку ви треба промена која ќе го промени вашето предвидливо секојдневие може да се свртите кон фенг шуи.
Датум: 16 дек 2013
, Автор:

Фенг шуи за вашиот дом

Начин на декорирање на просторот за да можете да ја постигнете максималната хармонија како резултат на протокот на позитивна енергија помеѓу вас и околината...

Со фенг шуи бои до подобар бизнис

Не мора да носите само црно за да изгледате професионално. Додавањето на одредени бои може да биде одлична идеја за вашиот бизнис – пробајте!