уживање | Кафе пауза

4 мали ритуали за максимално да уживате во оваа есен!

Одвојте малку време во текот на следните неколку дена за да го прославите доаѓањето на есента преку овие мали ритуали!

Мораме да научиме да ја прифаќаме тагата за да можеме повеќе да уживаме во среќата!

Многумина од нас забораваат дека тагата е нормална човечка емоција, како и среќата!

На кој начин можете да ги цените и да уживате во малите нешта во животот?

Нашите животи се состојат од безброј мали моменти во времето кои можат да бидат извор на вистинска среќа, љубов и мудрост!

11 знаци дека не уживате во сексот со вашиот партнер

Прочитајте кои знаци откриваат дека треба да поработите на сексуалниот живот, сето тоа за да поминувате поквалитетно време заедно и да создадете поздрава врска.

5 совети како зимата да ја претворите во магично и пријатно годишно време

Зимата може да биде ладна и депресивна, но и магична и пријатна. Сè е до вашата перцепција, а со помош на овие совети засакајте ја уште денес!

Словенечкиот филозоф Славој Жижек вели: Ако сме сите среќни зошто сегде владее тегобност и депресија?

Познатиот филозоф од Словенија, Славој Жижек неодамна објави текст во кој објаснува како трендот на здравата исхрана е поврзан со потрошувачите.

Шест работи кои треба да ги избегнувате ова лето

Месеците на бескрајно лошите временски услови се конечно зад нас, па се чини дека сега можеме да си го исполниме секој сон...
Датум: 26 јун 2019
, Автор:

Кои хороскопски знаци се најголемите љубители на самотијата?

Додека некои луѓе ги фаќа нервоза од самата помисла да бидат сами, други едноставно уживаат кога се насамо со своите мисли.

23 нешта што ги разбираат само луѓето кои сакаат да минуваат време сами

Овие луѓе едноставно уживаат во своето друштво.

Во што најмногу уживаат бебињата додека се во матката?

Врската помеѓу мајката и нејзиното дете се формира многу порано отколку што мислите.

Сите го обожуваат: Овој хороскопски знак најдобро знае како да им угоди на другите!

Тој ужива во сензуалните нешта во животот што ги дразнат сетилата, како што се добриот оброк, вкусниот пијалак и релаксирачката масажа.