торта | Кафе пауза

Шведска торта: Рецепт за највкусниот бел десерт

Иако на прв поглед изгледа комплицирано, вреди да ја направите оваа торта.

Мајонез и чоколадо: Неспојлива комбинација на состојки што е многу вкусна

Кога мајонезот е една од состојките во колачите, тој ги заменува јајцата и маргаринот.

Ова е најдобрата летна торта: Кремаста и вкусна торта со сладолед

Потребни ви се само неколку намирници, а подготовката е многу едноставна.

Здраво, слатко задоволство: Торта со какао и путер од кикиритки

Одамна е познато дека слатките може да бидат и здрави и вкусни.

Вкусна торта со бело чоколадо по повод Денот на вљубените

Направете вкусна торта за Денот на вљубените! Рецептот е многу лесен, а сигурно ќе уживате и во вкусот.

Празнична торта со ореви: Рецепт од „другата страна на светот“

Овој рецепт за празнична торта доаѓа од Филипините и го нарекуваат „храна на боговите“.

Брза торта со кокос и банани која не се пече

Многу лесна и брза торта со кокос и банана за целото семејство!

Само 3 состојки: Сочна, мека и лесна торта што ќе стои повеќе од еден ден само ако имате челична волја

Кој ќе издржи да не јаде сè одеднаш, може да ужива во вкусот до една недела!

Рецепт за вкусна орео торта од само 5 состојки

Одличен десерт за претстојните празници како оваа торта можат да направат дури и најголемите аматери во кујната.

Кремаста фантазија од костени: Рецепт за торта што воодушевува на прв залак!

Едвај чекавме да дојде сезоната на костените за да можеме да уживаме во разните десерти што можат да се направат со помош на оваа омилена есенска храна.