Горди мајки-кучиња со нивните мали неодоливи бебиња

Природата се погрижила овие мајки-кучиња да бидат горди на своите бебиња. Кај луѓето, мајчинската врска најчесто почнува да се развива за време на бременоста, но кога станува збор за животните, раѓањето е клучниот момент кога тие се поврзуваат со своите најмали. Погледнете колку овие мајки кучиња се горди на своите најмали…

(1) Горди мајки кучиња со нивните мали и неодоливи бебиња


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар