торба | Кафе пауза

Зошто платнените торби не се добра замена за пластичните кеси?

Ако се обидувате да живеете еколошки и да ги спречите глобалните катастрофи како уништувањето на океаните или климатските промени, формулата е едноставна...

Што би требало веднаш да исфрлите од вашата козметичка торба?

Исфрлете ги сите непотребни козметички производи од вашата торба, а како придобивка ќе заштедите време и пари.

7 производи кои треба да престанете да ги користите за време на летото

Време е за летно чистење на козметичката торба, односно замена на тешката козметика со полесна.

Потрудете се да не ги заборавите. 10 работи кои мора да ги имате во вашата патничка торба

Дојде летото, време за одмор, за капење и трчање по плажа. Период кога не можете да дочекате да заминете од вашиот град, па макар и на викенд.

Иновативни торби кои ќе се погрижат мобилниот никогаш да не ви биде празен

Овој пронајдок е совршен за оние кои постојано патуваат, а особено од корист може да ви биде на аеродром.

Колку бактерии има во салата за вежбање?

Салите за вежбање, справите, простирките и топките кои ги користат голем број луѓе, се совршено место за развој на бактерии и габички, како резултат на големата влага и покачената температура.

15 работи што ѝ се потребни на секоја девојка за на летен одмор

Се пакувате за на одмор? Не заборавајте да ги понесете најнеопходните и најпрактичните работи, особено оние кои ви се потребни за на плажа.
Датум: 15 јул 2013
, Автор:

Што да понесете со себе кога патувате со авион?

Еве што треба да земете во торбата со себе за да имате попријатно искуство додека летате...
Датум: 11 јул 2013
, Автор:

Направете сами: торба за на плажа која не собира песок

Сошијте си модерна, практична, долготрајна и евтина торба за на плажа, составена од комарник за прозорци, кој не го задржува песокот во внатрешноста.

Тајните на „бекпекерите“: топ совети за евтино патување низ светот

„Бекпекингот“ е симбол за авантурата и независноста, а покрај тоа е и еден од најевтините начини да се пропатува светот.
Датум: 13 мар 2012
, Автор:

Кул пешкири за на плажа

Како што има креативност во сè друго, така постојат и креативни пешкири со кои би било кул да се појавите на плажа. Кој од овие би бил вашиот избор?
Датум: 01 авг 2011
, Автор:
12