топлина | Кафе пауза

15 фотографии од слатки прегратки што ќе ве стоплат оваа есен

Ако сте разочарани или сте под стрес, можеби една прегратка ќе го подобри вашето расположение, а докажано е дека прегратката има многу здравствени придобивки.

Како да знаете дали да ставите мраз или нешто топло на спортската повреда?

Начинот на кој ја лекувате болката е клучен за процесот на закрепнување. Дали знаете кога треба да користите мраз, а кога да нанесете топли облоги на вашата повреда?

Евтини и практични начини да направите радијаторите во вашиот дом да греат подобро

Ако сакате да ви биде уште потопло во овие студени денови, а за тоа да не платите повеќе, тогаш погледнете ги овие одлични совети.

Часовник на иднината: Се полни од топлината на вашето тело, па не мора никогаш да го тргнете од рака

Овој часовник не треба никогаш да го отстраните од вашиот зглоб за да го полните.

12 животни лекции кои ги научивме од нашите баби

Бабите се многу значајни личности во животот на секој човек.

Живејте здраво: Ајурведска препорака за летна исхрана

Која храна е најдобра за летото? Можеме ли да направиме нешто во текот на летните денови да се чувствуваме подобро и полесно да ги поднесуваме жештините?

Прекрасна идеја: Стари мачки одат во посета на домови за пензионери

Едно прифатилиште за мачки во Охајо покренало прекрасна иницијатива, во која миленичињата кои се постари од седум години се носат во посета на луѓе сместени во домови за пензионери.

Трикови со кои ќе ја задржите топлината во вашиот дом

Бидејќи овие денови времето надвор е сè поладно и поладно, имаме потреба што повеќе да останеме во убаво затоплениот дом.

Дали кафето ќе се олади побрзо во бела или црна шолја?

Дали бојата на шолјата има некакво влијание врз тоа колку брзо целосно ќе се олади вашето кафе?

6 начини на кои можете да ги стоплите вашите ладни стапала

Погледнете како можете да ја подобрите вашата циркулација, а со тоа и да се збогувате со вашите студени стапала.

Руската фотографка повторно воодушевува со нови волшебни фотографии од нејзините деца и цела армија животни

Елена Шумилова е талентирана руска фотографка која создава магично убави слики од нејзините деца и животните уживајќи во идилата на селото.
Датум: 18 јан 2015