слатка павлака | Кафе пауза

Волшебна чоколадна торта од само 2 состојки

За љубителите на чоколадото, оваа торта е уживање само по себе.

Вкусен десерт за благ почеток на неделата: Лесен чоколаден мус

Вкусен и лесен за правење, овој чоколаден десерт совршено ќе го дополни секој оброк!

„Лажна“ Шварцвалд торта за која не треба печење!

Поедноставен начин да ја подготвите популарната Шварцвалд торта кој не бара ниту печење!

Брза и лесна капучино торта

Готова за 30 минути, изедена за помалку :)

Зимски чоколаден сладолед од кој ќе си излижете прсти

Направете си вкусен зимски сладолед, за да имате слатко попладне. :)

Сникерс палачинки

Десерт на кој никој нема да му одолее...

Вкусен киндер колач

Прекрасен лесен десерт, кој одлично ќе се вклопи во вашиот неделен ручек...

Чудо од чоколадо

Вкусен колач со многу чоколадо...

Традиционален рецепт за Егног (Eggnog)

Егног е популарен пијалак во САД и Канада и многу често се поврзува со зимските празници Божиќ, Нова година и Денот на благодарноста...
Датум: 17 фев 2012
, Автор: