4 научно докажани начини да го намалите апетитот и да ослабете

Научно потврдени, заемно поврзани начини за слабеење и намалување на апетитот, ваше е само да ги примените!
Датум: 18 мар 2012
, Автор:

Астрологијата и неговиот стил на додворување

Секој маж има различен стил на флертување. Дознајте на кој начин тој ќе се обиде да го освои вашето срце, во зависност од хороскопскиот знак на кој припаѓа.

Чевлите го откриваат карактерот на девојките

Без разлика дали преферирате рамни чевли или високи потпетици, изборот на чевли го открива вашиот карактер повеќе отколку што мислите.
Датум: 18 мар 2012

Вкусен киндер колач

Прекрасен лесен десерт, кој одлично ќе се вклопи во вашиот неделен ручек...

Од каде доаѓаат добрите идеи?

Сите нè интересира од каде доаѓаат добрите идеи. Сакаме да сме покреативни, поиновативни, да ни паѓаат на памет подобри идеи. По долго истражување, Стивен Џонсон верува дека дошол до одговорот на тоа прашање.