синдром | Кафе пауза

Откријте дали имате синдром на мрзливи црева

Лошото варење, недостатокот на физичка активност и стресот доведуваат до овој синдром. За среќа, оваа непријатна состојба може да се надмине со воведување на одредена храна во менито.

„Прегорување“ од работа: Ова се синдромите на „burnout“ синдромот

Се повеќе луѓе се жалат на замор, исцрпеност, фрустрација и незадоволство од работата.

6 хороскопски знаци кои се однесуваат мајчински кон нивните партнери

Овие личности секогаш го имаат последниот збор, „најдобриот“ совет и „навистина ве познаваат“.

Што е синдромот „мртов задник“ и зошто мора да смените нешто ако премногу седите?

Мало предупредување: ако го поминувате целиот ден во фотелја, имаме лоши вести за вас!

Синдром на хроничен умор – необјаснива појава при која ни одмор не помага

Ако симптомите не ги предизвикува некоја медицински утврдена причина, тогаш многу е веројатно дека се работи за синдром на хроничен умор.

8 нешта кои најверојатно не сте ги знаеле за синдромот на токсичен шок

Иако можеби ги знаете основите, постојат некои работи за синдромот на токсичен шок кои на повеќето не им се познати.

Која е разликата помеѓу немирното и хиперактивното дете?

Дали вашето дете е немирно или има дефицит на вниманието?

22-годишна девојка со синдромот „Заспана убавица“ спие по неколку месеци без да се разбуди

Гудиер која има 22 години, ги поминала изминатите пет години живеејќи со нејзината мајка, будејќи се само повремено.

Исклучителниот синдром „Бенџамин Батон“ кој ги прави малите деца да изгледаат многу постаро

Брат и сестра во Индија страдаат од ретка состојба која прави да изгледаат како да се многу постари одошто навистина се.

Полицистични јајници: Симптоми, лечење и последици

Сè што треба да знаете за синдромот полицистични јајници
Датум: 07 ное 2015
, Автор:

Синдром „бивш“: 5 знаци дека сте опседнати со претходната врска

Ситуацијата кога двајцата партнери ќе одлучат дека е подобро да се разделат и секој да продолжи со сопствениот живот е многу ретка.

10 бизарни и ретки медицински феномени

Човек дрво, зомби и врколак можеби ви звучат како научно-фантастични поими, но тие се користат и за обележување на личностите кои боледуваат од некои многу ретки болести.
12