Оваа тинејџерка правела селфиња со мајка ѝ 4 години по ред, но последното ќе ви го скрши срцето

Прославувајќи го нивниот прекрасен однос, твитерџиката @nanatat07 и нејзината мајка, си правеле селфиња на секои 6 месеци, со години, но нивната последна заедничка фотографија, расплака многу луѓе на Интернет.

Девојка почнала да прави селфиња со сите мажи кои ѝ довикувале и свиркале на улица

Во септември таа направила селфи со секој маж што ѝ се „пуштил“ на улица и ги објавила на Инстаграм, притоа наведувајќи ги и нивните зборови.

Психолошката причина што лежи зад нашата потреба од објавување селфиња

Истражувачите се обиделе да ја објаснат вистината што лежи зад овие модерни автопортрети и откритијата не се секогаш позитивни.

До сите девојки: Што мислат момците за вашите претерано фотошопирани селфиња?

Исто како што постојат мажи на кои не им се допаѓаат жените кои премногу се шминкаат, така постојат и мажи на кои не им се допаѓа кога жените користат премногу Фотошоп.

Дознајте што мислат луѓето за вашите селфиња

Неодамнешните истражувања го испитале ова прашање и резултатите можеби нема да ви се допаднат многу, но дефинитивно ќе ви ја разбудат свеста.

Навистина неодоливо: Џиновска панда која знае како да направи селфи

Мора да признаеме дека пандата навистина знае како да се намести за сликање!

Најуспешните селфиња со животни што некогаш сте ги виделе!

Алан Диксон е фотограф од Ирска кој се спријателува со секое животно што ќе го види, а тоа го докажуваат и неговите многубројни селфиња со различни животни.

Старци во кои се заљуби целиот Интернет: Дедо ѝ помага на баба со својата фризура

Нивната селфи фотографија предизвика бура од емоции на Интернет.

Русинка прави прекрасни, но ризични фотографии од кои срцето ќе ви сопре

Запознајте ја Ангела Николау, една од најхрабрите фотографи ширум светот.

На Ракот му треба интимност, на Стрлецот адреналин: Вака изгледа идеалниот одмор на секој хороскопски знак

Дали сте се запрашале како би требало да изгледа вашиот идеален одмор според вашиот хороскопски знак?

Како со помош на шминката да изгледате совршено на фотографиите?

Мислите дека не сте фотогенични, па затоа и избегнувате да се фотографите и да поставувате селфи на социјалните мрежи?

12 нешта кои веројатно ќе ги преживеете и без да ги споделите на социјалните мрежи

Без сомнение социјалните мрежи успешно навлегоа длабоко во нашите животи и ова не е ништо ново.
Датум: 11 мар 2016