Најуспешните селфиња со животни што некогаш сте ги виделе!

Најуспешните селфиња со животни што некогаш сте ги виделе!

Алан Диксон е фотограф од Ирска кој се спријателува со секое животно што ќе го види, а тоа го докажуваат и неговите многубројни селфиња со различни животни. Фотографот ги советува оние кои сакаат да направат интересни селфиња со животни да не го провоцираат животното, да бидат смирени и да ја придобијат неговата доверба. Но, пред сѐ, да одбегнуваат крокодили!

Најуспешните селфиња со животни што некогаш сте ги виделе!

„За едно селфи потребни се од 5 минути до 3 часа. Зависи од животното и од тоа колку безбедно се чувствува. За среќа, фотографиите не покажуваат колку треба да се извалкам и да се тркалам на земја само за тие да бидат добри. Крајниот резултат вреди за целата мака!“, објаснува Диксон.

Зар не би сакале и вие да можете да направите вакви селфиња со животни? Погледнете ги неговите најуспешни и најзабавни фотографии…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар