природни лекови | Кафе пауза

5 природни лекови што ќе ги направат линиите на челото помалку видливи

Иако не можете целосно да се ослободите од брчките на челото, некои природни лекови може да ви помогнат да ги направите помалку видливи.

10 начини да го отстраните првутот без употреба на хемикалии

Ако се соочувате со овој досаден проблем, нема потреба да купувате скапи препарати за да се ослободите од првутот бидејќи постојат природни лекови што не содржат штетни состојки.

Куркумин, јаболков оцет и други природни лекови за псоријаза

Според некои истражувачи, псоријазата треба да се смета за сериозна болест која влијае на целиот квалитет на животот на еден човек.

Подобро да се спречи отколку да се лечи: 4 природни лекови против покачен холестерол

За холестеролот важи правилото: „Подобро да се спречи отколку да се лечи“.

Природни лекови за регулирање на хормоните

Понекогаш можете и сами да го решите проблемот со хормоните, а овие природни лекови ќе ви помогнат во тоа.

Ослободете се од депресијата на природен начин и без лекови

Исфрлете ги негативните мисли од вашиот живот.

Што треба да знаете пред да пробате природни лекови за депресијата?

Додека природниот начин на лекување може да звучи примамлилво, експертите препорачуваат дека „природните лекови“ не треба да ја заменуваат медицинската интервенција.

Кујнска сол, листови зелка, краставица: 9 евтини домашни рецепти за отечени нозе

Предолго стоење, повреди, преголем физички напор, вишок килограми, конзумирање премногу сол и лекови – сето тоа може да предизвика отечени нозе.

Како да го скратите траењето на менструалниот циклус на природен начин?

Добрите вести се дека не ви е потребно апче туку неколку природни состојки што ќе ви помогнат да се справите со проблемот.

Грлобол? 7 трикови кои ќе ја смират болката преку ноќ

Наместо модерни препарати и лекови, ви претставиме неколку природни методи со кои можете на здрав и едноставен начин да ја отстраните болката во грлото.

9 работи кои не сте знаеле дека можат да ви ги намалат менструалните болки

Она што сите го забораваат е дека постојат голем број природни начини кои се навистина ефикасни и можат да помогнат во случај на менструални болки.

Кажете им збогум на темните кругови: 9 лесни трикови за отстранување на подочниците

Конечно се разбудивте наспани и одморени, а тие се повторно тука – досадните подочници!
12