Истражувањата откриваат: Колку повеќе ги прегрнувате вашите деца толку попаметни ќе стануваат

Колку повеќе го прегрнувате бебето толку повеќе се развива неговиот мозок.

4-те хороскопски знаци што најмногу сакаат да се гушкаат

Тие се совршени за оние што сакаат интимност, блискост и сигуност!

Погледнете го овој ретривер кој несебично им дели прегратки на сите луѓе што ќе ги сретне

Овој златен ретривер поминува околу 2 часа дневно во гушкање луѓе кои ги запознава на улица за време на нејзините прошетки.

Топли илустрации за бескрајната љубов кон вашите најмили кои ќе ви го стоплат срцето

Семејството е радост и неисцрпен извор на позитивна енергија.
Датум: 16 мар 2016

Начинот на кој се прегрнувате може да открие многу нешта за вашата љубовна врска

Погледнете што кажува начинот на кој се прегрнувате за вашите врски, пријателски или љубовни...

25 животни кои ја совладале техниката „прегрнување“ додека спијат

Кога станува збор за прегратки, овие животни се шампиони!

Дали прегратките имаат моќ да го спречат стареењето?

Никој не старее на истиот начин. Сите ние сме свесни за овој факт, а науката полека почнува и да објаснува зошто тоа се случува.

Прегратките можат да ни помогнат во борбата со стресот и инфекциите

Дали е доволно само една прегратка на ден да ни помогне во одржување на нашето здравје?

Феноменална љубовна улична уметност

Артистот Алекс Сена кој живее и работи во Сао Паоло, Бразил е надалеку познат по неговите прекрасни и шармантни графити кои ги красат улиците на градот.