Погледнете го овој ретривер кој несебично им дели прегратки на сите луѓе што ќе ги сретне

Погледнете го овој ретривер кој несебично им дели прегратки на сите луѓе што ќе ги сретне

Ако ви треба прегратка за Денот на вљубените, упатете се кон Челзи во Њујорк каде што ќе можете да се запознаете со Лубутана, славното куче што има повеќе од 58 илјади следбеници на Инстаграм. Овој златен ретривер што го носи името на францускиот дизајнер на чевли, поминува околу 2 часа дневно во гушкање луѓе кои ги запознава на улица за време на нејзините прошетки.

Погледнете го овој ретривер кој несебично им дели прегратки на сите луѓе што ќе ги сретне

„Не станува збор за обична прошетка. Тоа е прошетка со гушкање“, изјавил нејзиниот сопственик, 45-годишниот Фернандез-Чавез.

Погледнете го овој ретривер кој несебично им дели прегратки на сите луѓе што ќе ги сретне

„Многу луѓе велат дека таа им го направила денот… На пример, имале лош ден на работа и токму она што им требало било топла прегратка“, додал гордиот сопственик.

Погледнете го овој ретривер кој несебично им дели прегратки на сите луѓе што ќе ги сретне

Сѐ започнало на Денот на вљубените во 2014 година кога Лубутана почнала да се држи за рака со нејзиниот сопственик откако тој раскинал со девојката.

Погледнете го овој ретривер кој несебично им дели прегратки на сите луѓе што ќе ги сретне

„Таа почна да седи исправено на две нозе, да ми ги држи рацете со двете шепи и потоа да ја префрла едната шепа врз другата. Се сеќавам дека се шегував со другарите дека барем имам со кого да се држам за рака за Денот на вљубените“, открил Фернандез-Чавез.

Погледнете го овој ретривер кој несебично им дели прегратки на сите луѓе што ќе ги сретне

Фернандез-Чавез набрзо сфатил дека на целиот свет му треба љубовта што неговото куче може да ја понуди и тој несебично почнал да ја споделува со сите луѓе што ги сретнувал на улица.

Погледнете го овој ретривер кој несебично им дели прегратки на сите луѓе што ќе ги сретне

Зар некој би можел да одбие ваква топла и искрена прегратка?!

Погледнете го овој ретривер кој несебично им дели прегратки на сите луѓе што ќе ги сретне


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар