појадок | Кафе пауза

Смокви со чиа пудинг: Вкусен оброк полн со железо и антиоксиданти

Чиа семките се одличен избор за здрав оброк или ужинка.

Рецепт за појадок: Слатки печени компири со кокос и боровинки

Ова е малку поинаков појадок, кој лесно може да послужи и како десерт без шеќер.

3 рецепти за смуди за убава линија

Со овие „чаши здравје“ ќе го стимулирате варењето на храната, ќе го зајакнете имунитетот и ќе имате убава линија.

Палачинки со банана, грчки јогурт и шумско овошје – одличен почеток на утрото

Го знаете она чувство кога сакате да подготвите нешто посебно? Ако „денот по утрото се познава“, денот што ќе го започнете со овие палачинки ќе биде посебен.