пијалак | Кафе пауза

Ве мачи мигрена? Овој здрав и природен пијалак ќе ја отстрани веднаш!

Станува збор за чај што е мешавина од 3 билки кои помагаат при болка, смируваат и имаат релаксирачки ефект.

Рецепт за пијалак богат со витамини и минерали: Идеален за оние кои имаат болки во колената!

Дали знаевте дека одредени намирници можат да ви помогнат да ја ублажите болката во зглобовите?

Брз и вкусен напиток за слабеење со тиквички

Станува збор за пијалак кој ги чисти токсините од телото и го забрзува процесот на варење на храната!

Што да се напиете откако ќе се разбудите? Нутриционистите го имаат одговорот!

Доколку се прашувате кој е најдобриот начин да го започнете денот во поглед на исхраната и течностите...

Рецепт за виолетов џин-тоник што ќе ве освои со својот вкус и изглед

Виолетовата боја е една од најинтересните бои, а сега можете да ја имате и на вашата маса во форма на вкусен пијалак што ја добил бојата благодарение на сирупот од капини.

Рецепт за кремаст пијалак од лимета, кокосово млеко и безалкохолно пиво

Ќе ви требаат само неколку состојки за да го подготвите овој освежителен летен пијалак.

Летен нискокалоричен коктел од малини што ќе стане вашиот нов омилен пијалак

Ако сте во потрага по нов летен пијалак што ќе ве освежи, овој коктел дефинитивно ќе се најде на врвот на вашата листа на омилени пијалаци.

Протеинското кафе е нов тренд, но дали е здраво?

Протеините се клучно гориво за организмот, особено наутро или по тренинг. Но, повеќето луѓе внесуваат двојно повеќе протеини отколку што им требаат.