02 август 2021 | Кафе пауза

Изберете карта и дознајте што ви носи август

Внимателно погледнете ги понудените карти и изберете ја онаа со која најмногу се идентификувате, а потоа прочитајте го вашиот одговор.

Рецепт за кремаст пијалак од лимета, кокосово млеко и безалкохолно пиво

Ќе ви требаат само неколку состојки за да го подготвите овој освежителен летен пијалак.