10 јуни 2021 | Кафе пауза

Краток љубовен хороскоп за втората половина на јуни

Водолиите ќе уживаат во љубовта и ќе имаат речиси сè што ќе посакаат, а Рибите ќе започнат нова врска. Во продолжение прочитајте што ве очекува на љубовно поле до крајот на јуни.

Протеинското кафе е нов тренд, но дали е здраво?

Протеините се клучно гориво за организмот, особено наутро или по тренинг. Но, повеќето луѓе внесуваат двојно повеќе протеини отколку што им требаат.

Соодветна грижа: Како вашите растенија на балконот да го преживеат летото?

Овие неколку совети ќе ви помогнат да се грижите за растенијата на најдобар можен начин ова лето.

Имате тежок избор пред вас? Изберете карта што ќе ви помогне да одлучите

Сигурно понекогаш ви се случува да не можете да одлучите што да правите во одредена ситуација, но овој краток тест ќе ви помогне да го решите овој проблем.

Трите тајни на француската кујна – путер, путер и путер! Низ рецептот за француски кроасани со Битолски путер на teatrpovska

Ве предизвикуваме да подготвите француски кроасани со Битолски путер за вашите сакани и да уживате во мирисот на свежо подготвено француско печиво како од пекарниците во Франција.
Датум: 10 јун 2021
, Автор: