огледало | Кафе пауза

Зошто се гледате себеси поинаку од тоа што ве гледаат другите?

Не секој изгледа исто во реалниот живот како што изгледа на фотографиите, а луѓето што комуницирале само онлајн со некоја личност пред првиот состанок најмногу се соочиле со оваа вистина.

5 начини како да проверите дали има скриена камера во соблекувалната

Некои трговци навистина ставаат скриени камери во соблекувалните, па овие совети можеби ќе ви помогнат да ги забележите.

Уметник создава куќа од огледала што се соединува со природата и никогаш не изгледа исто

Објектот се соединува со природата и се претвора во неверојатна илузија, па оваа куќа има различен изглед во зависност од положбата, од периодот на денот и од временските услови.

Едноставни трикови за совршено селфи во огледало

Кога нема кој да ве фотографира, не ви преостанува ништо друго освен да се сликате во огледалото.

Најновиот тренд за убавина: Усни со ефект на огледало

Кога станува збор за декоративна козметика, еден од најновите трендови се усните со ефект на огледало.

Одберете едно волшебно огледало и ќе добиете порака за вашиот животен пат

Сѐ што треба да направите е да го одберете огледалото што најмногу ви се допаѓа и да го прочитате неговото значење.

Зошто понекогаш изгледаме одлично во огледало, а ужасно на фотографија?

Конечно решение на големата мистерија: зошто секогаш изгледате толку поразлично?

За оние кои веруваат: Заштитете со од зло со помош на овој древен ритуал со огледало

Огледалото може да ви послужи како амајлија, односно заштита од негативна енергија која доаѓа од други луѓе, ситуации и места, затоа што има моќ енергијата да ја пренасочи во други димензии или да ја одбие од вас.

Мајстори за илузија: 10 идеи со огледала кои визуелно ќе го зголемат и разубават вашиот дом

Со правилниот избор на огледала ќе можете да го направите вашиот простор да изгледа поширок, поголем, поелегантен, па дури и драматичен.

Мистеријата е разоткриена: Зошто огледалата се толку морничави?

Нема ништо повознемирувачко од помислата дека одразот во огледалото е малку изместен.

Зошто треба да внимавате на поставеноста на огледалата во спалната соба?

Иако ви изгледа сосема логично да имате огледало во спалната соба затоа што ви е потребно додека се облекувате и шминкате, тоа всушност и не е најдобра идеја.