Уметник создава куќа од огледала што се соединува со природата и никогаш не изгледа исто

Уметник создава куќа од огледала што се соединува со природата и никогаш не изгледа исто

Американскиот уметник Даг Ејткен конструирал градба што изгледа како едноставна куќа, но таа е покриена со големи огледала. Објектот се соединува со природата и се претвора во неверојатна илузија, па оваа куќа има различен изглед во зависност од положбата, од периодот на денот или од временските услови. Во продолжение погледнете ја импресивната куќа во повеќе различни состојби.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Selina (@selina_silver) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @julie_klimenko on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Selina (@selina_silver) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chris Irving (@chefchrisirving) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Irene Kung (@irene__kung) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kathleen Rasmussen (@kathleeninsocal) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝐁𝐄𝐓𝐖𝐄𝐄𝐍 MIЯЯФЯƧ (@between.mirrors) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Daniel Burr (@daniel.burr.photography) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anna Balogh (@annabalogh) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kassie Pidd 🔸 Australia 💛🌅 (@kassiepidd) on

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар