Најновиот тренд за убавина: Усни со ефект на огледало

Најновиот тренд за убавина: Усни со ефект на огледало

Трендовите за убавина стануваат сè полуди. Чудната облека и светлите бои повторно стануваат популарни, а овде е и металик козметиката. Кога станува збор за декоративна козметика, еден од најновите трендови се усните со ефект на огледало.


Блогерките го постигнуваат овој изглед така што нанесуваат лепак за трепки на усните, а потоа ставаат хартија со рефлектирачка површина.

(2)najnoviot-trend-za-ubavina-usni-so-efekt-na-ogledalo-kafepauza.mk

Хартијата можете да ја исечете како формата на вашите усни или пак да нанесете неколку мали парчиња. На овој начин усните би изгледале како скршено огледало. По златните усни кои беа вистински хит оваа есен, сега е време да се претворите во подвижно огледало.

(3)najnoviot-trend-za-ubavina-usni-so-efekt-na-ogledalo-kafepauza.mk

Можеби ова ќе биде трендот кој ќе го обележи почетокот на 2018-та година. Дали би го пробале овој изглед?

(4)najnoviot-trend-za-ubavina-usni-so-efekt-na-ogledalo-kafepauza.mk

(6)najnoviot-trend-za-ubavina-usni-so-efekt-na-ogledalo-kafepauza.mk

(7)najnoviot-trend-za-ubavina-usni-so-efekt-na-ogledalo-kafepauza.mk

(8)najnoviot-trend-za-ubavina-usni-so-efekt-na-ogledalo-kafepauza.mk
Дали имате слушнато и за трендот веѓи како божиќна елка?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар