7 производи кои треба внимателно да ги купувате на акциските намалувања

Акциското намалување на производите е одлична прилика да купите некои производи по доста пониска цена, но колкав е нивниот квалитет?

Неколку хобија кои ќе ви помогнат да ја намалите анксиозноста

За жал, ниту еден човек не е имун на анксиозноста. Таа не врши дискриминација според пол, сексуална ориентација, финансиски статус, возраст или што било друго.

Намалете го стресот: 5 мали нешта што можете да ги направите на средина од работниот ден

Кога некој ден сте пренатрупани со обврски, секоја ситница може да ви предизвика стрес и нервоза.

11 причини зошто би требало секојдневно да возите велосипед

Направете ја вистинската одлука за вашето здравје и посегнете по велосипедот.

5 корисни совети кои ќе ви помогнат да ја намалите желбата за јадење слатки работи

Кога не внесуваме шеќер се чувствуваме уморно, ни се врти во главата и немаме сила и енергија.

Јадењето риба еднаш дневно може да го контролира стресот

Јадењето голема количина риба може да помогне да се спречи ризикот од депресија и кај мажите и кај жените.

Златни правила за купување облека на попуст

Пред да почнете со обиколка на вашите омилени продавници за да ја освежите вашата летна гардероба, барем со неколку нови парчиња, на ум треба да ги имате следиве неколку совети за да уживате повеќе во шопингот.

Ослободете се од целулитот и стриите на природен начин

За да не се срамите од своето тело, почнете да се грижите за структурата на вашата кожа, на еден сосема природен начин, со домашни рецепти за убавина.

Внимание: Фејсбук манипулира со фановите на фан-страниците

Согласно новите измени на Фејсбук, со тек на време, постовите од фан-страниците на кои сте стиснале лајк, сè поретко ќе ги гледате, а може и тотално да исчезнат од вашиот фид со вести. Молам?!